Tag Archives: портпарол

(ВИДЕО) ВИНИЦИУС СЕ СМЕЕЛ – Мачка ја прекинала конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска, портпаролот ја фрлил од масата

Портпаролот за односи со јавноста на Бразил ги остави новинарите шокирани кога од масата фрлил мачка која ја прекинала прес-конференцијата пред четвртфиналниот натпревар на Светското првенство меѓу Кариоките и Хрватска. Напаѓачот на Реал Мадрид, Винисиус одговарал на прашања на новинарите кога мачката скокнала на масата и се упатила кон неименуваниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со портпаролката Богданка Кузеска:„На децата им е кул што не сме во брак со Горан, ама ако се умни ќе се венчаме“

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, пред да влезе во политиката беше новинар. И денес за себе вели дека е новинар, иако работата како портпарол е поголем предизвик. На прашањето како е да се биде жена во политиката вели: „Потешко од тоа да си маж. Кога мажот е строг и ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Само да биде јасно“: Се огласил Крис Пајн!

Откако на социјалните мрежи стана вирална снимката, како што изгледа, дека Хари Стајлс како плука по Крис Пајн за време на премиерата на филмот „Don’t worry darling“, се огласи претставникот за медиуми на актерот, пренесува Variety.И’ наместо да се зборува за филмовите на Филмскиот фестивал во Венеција, овие денови се …

Повеќе »

(ФОТО) Захарова (портпарол на РМНР) споделила снимка во опуштено издание, коментарите се нижат: Како од страна за возрасни

Иако сме навикнати да ги гледаме политичарите во нивните сериозни изданија, кои се речиси единствениот начин на кој се претставуваат во јавноста, има и такви кои сакаат да ја покажат и својата „опуштена“ страна. Една од нив е портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова. На социјалните мрежи …

Повеќе »