Tag Archives: порота

(ФОТО) Поминал 24. години во затвор за кривично дело што не го направил. Добил 45. милиони долари

РОЏЕР Дин Гилиспи имал само 24. години кога се соочил со обвинение за силување на неколку жени во 1990-тите, злосторство за кое отсекогаш тврдел дека никогаш не го сторил. Поминал 24 години во затвор Гилиспи бил осуден на 56. години затвор, а по 24. години поминати во затвор, тој бил …

Повеќе »

СЕУШТЕ НИШТО НЕ Е ГОТОВО! ПРЕСУДАТА ПРОТИВ АМБЕР ХЕРД ЌЕ БИДЕ ПОНИШТЕНА?! Поднела жалба, а овој КЕЦ ВО РАКАВ може да ја спаси од БЕДА и да го уништи Деп!

Адвокатскиот тим на Амбер Херд оваа недела поднел документи барајќи од судот да ја поништи пресудата со која се наложува актерката да му плати на Џони Деп 15. милиони долари отштета за клевета. Нивните аргументи за поништување на пресудата се трикратни: Тие веруваат дека тимот на Џони Деп не обезбедил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МУ ГО УНИШТИЛЕ ЖИВОТОТ – БИЛ НА РОБИЈА 27. ГОДИНИ ПОРАДИ УБИСТВО КОЕ НЕ ГО НАПРАВИЛ,А ПОТОА СЛЕДЕЛО ЧУДО: Сега за секоја година ќе добие по ЕДЕН МИЛИОН долари – а има уште поубава вест!

Марк Шанд (55) од Хартфорд, Масачусетс, минал скоро 30. години затвор за убиство што не го извршил, а сега федералната порота одлучила да му додели обемна отштета од 27. милиони долари. Поточно, тој добил по 1 милион долари за секоја година што ја поминал во затвор. Кога беила донесена одлуката …

Повеќе »