Tag Archives: пол гасол

(ФОТО) Гасол на Коби му бил како брат – Фотографијата со неговата ќеркича ќе ве растопи

КОБИ БРИЈАНТ со години се обидуваше да ја освои титулата во НБА, после разделбата со Шекил О’Нил, со кого освоил три, а успеа само кога во ЛА Лејкерси му се придружи Пол Гасол. Покрај легендарниот шпански центар како соиграч на Коби, тој ги предводеше Лејкерси до уште две титули, во …

Повеќе »