Tag Archives: положба

„Тивкиот секс“ е најдобар, а еве кога е вистинското време за тоа

Во ситуација кога куќата е полна со луѓе, вашиот сексуален живот може да страда, особено ако не сте доволно храбри и вешти да ги препуштите страстите во некое скриено ќоше… Но, постојат и други начини освен гласно воздивнување да му покажете на партнерот колку уживате во тоа. Користете ги овие …

Повеќе »

Говор на телото – Овој тест открива МНОГУ за вас: Дали сте ДОМИНАНТНИ, „СЕ УЛИЗУВАТЕ“ или имате НЕДОСТАТОК НА САМОДОВЕРБА, дознајте брзо!

Дали сте свесни колку едно едноставно ракување може да открие за вас – дознајте какви сте во однос на начинот на кој се поздравувате со некого. Ракувањето е вообичаен начин на поздравување во многу земји, а она што многумина не го знаат е дека начинот на ракување открива многу за …

Повеќе »

Што ПОЛОЖБАТА НА РАЦЕТЕ открива за нас? За една сме убедени дека има негативно значење, а всушност е позитивно!

Познавањето на говорот на телото може да го промени начинот на кој ги разбираме другите луѓе. Намерно или потсвесно, многу делови од нашето тело изгледаат на одредени начини кога чувствуваме одредени емоции. Движењата на главата можат да откријат некои аспекти на моменталната емоционална состојба. Лицето е несомнено важен дел од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗЛОУПОТРЕБА НА ПОЛОЖБАТА – ВАКА СЕ БОРИ ПРОТИВ КРАЖБА НА ДРЖАВАТА: Бившата прва дама на Хондурас добила 58. години затвор бидејќи со државни пари купувала накит!

Поранешната прва дама на Хондуран, Роза Елена Бонила (52) вчера била осудена на 58. години затвор поради купување накит со пари од јавни фондови. Таа се изјаснила за невина на суд и најавила дека ќе ја обжали одлуката на судот, пренесува Би-Би-Си. Бонила била прогласена за виновна за незаконско присвојување …

Повеќе »