Tag Archives: покрив

(ВИДЕО) Автобус за јавен превоз исчезнал во пламенот

ИАКО многумина најпрво мислеле дека се работи за возило на електричен погон, тоа е автобус напојуван од алтернативни горива. Во Италија, многу возила се напојуваат со гас и компримиран природен гас. Изведбите на CNG на некои модели на автомобили доаѓаат со фабрички инсталирана инсталација за користење на ова евтино гориво. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Село на вода каде секоја куќа има базен и бар на покривот

Луксузното село на вода се состои од 67. двокатни куќички, секоја со базен и феноменален бар на покривот. На Малдивите е отворено неверојатното ново одморалиште Lux North Male Atoll. Тоа носи мала револуција во сместувачките капацитети во овој тропски рај во Индискиот Океан. Тоа е луксузно село на вода со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче си играло, а потоа скокнало од еден покрив на 27-катница на друг

Две момчиња биле забележани како стојат на покривот на зграда во кинеската провинција Хубеи. Едно од момчињата дури скокнало од една во друга зграда. Зградите инаку имаат 27. ката, а момците решиле да играат токму на покривот. Сведокот го повикал управникот на зградата кој набрзо ги тргнал од покривот. Фото: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Начинот на кој работникот се качил на покривот за два дена собрал милион прегледи

Видеото на кое градежен работник се качува на покривот на необичен начин со помош на скала стана хит на социјалните мрежи. Работникот влета на покривот за рекордно време, па се чини дека „лебди“ по скалите. Видеото е објавено на својот канал на YouTube од ViralHog и собрал повеќе од милион …

Повеќе »

(ФОТО) Чудесно италијанско гратче кое настанало како измама на милениумот

Ако патот ве однесе до јужна Италија, до регионот на Пулј чиј главен град е Бари, и прашате некој од локалното население што прво да посетите – голема е шансата да ве испратат во Алберобело. Заштитен знак на овој град се таканаречените скапани куќи кои датираат од 17. век, а …

Повеќе »