Tag Archives: познати личности

(ФОТО) САКААТ ДА ПОМОГНАТ: Познати личности донираат илјадници долари за кауција на уапсените во Минесота

Познати личности се здружиле и донираа пари на „Minnesota Freedom Fund”, кој беше основан да се плати кауција за сите уапсени на протестите за Џорџ Флојд во Минесота. Џорџ Флојд почина на 25. мај во Минеаполис, откако полицискиот службеник го држеше коленото на вратот неколку минути за време на апсењето …

Повеќе »

Тие се водители на 91. церемонија на доделувањето на Оскари!

Американската академија на филмските науки и уметности соопштила список од 13. глумци и познати личности кои ќе бидат водители на 91. церемонија на доделувањето на Оскарите која ќе се одржи на 24. февруари во Долби театарот во Лос Ангелес. Меѓу нив се Тина Феј, Вупи Голдберг и Бри Ларсон, како …

Повеќе »