Tag Archives: познати дами

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈПОЗНАТИТЕ ДАМИ НА СВЕТОТ НЕ СЕ ПЛАШАТ ДА ГО ПОКАЖАТ ЛИЦЕТО БЕЗ ШМИНКА: Која ви е најубава во природно издание?

Им даваат голема поддршка на младите девојки да се прифатат себеси и своето лице такви какви што се! Од нив се очекува секогаш да изгледаат беспрекорно – без брчки, акни, вишок килограми, целулит, седа коса! А, всушност, многумина забораваат дека се обични жени како секоја од нас. Тие се соочуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Тренд кој есента ќе ја направи поинтересна: Ниту познатите дами не одолеале на монохроматскиот стил!

Овој многу впечатлив стил ќе го обожувате… За стилот кој воодушевил многу дами нема да има потреба да потрошите ниту денар. Се’ неопходно сигурно имате во својот гардеробер. Имено, монохроматскиот стил подразбира комбинација, од глава до петици, во една боја. Ваквите комбинации се многу атрактивни и интересни, па ќе ве …

Повеќе »