Tag Archives: позитивни ефекти

ЕВЕ ШТО МУ СЕ СЛУЧУВА НА ВАШЕТО ТЕЛО АКО СЕКОЕ УТРО ПИЕТЕ КАФЕ: Ова мора да го прочитате!

Ако не можете да замислите утро без кафе, МОРА да го прочитате овој текст! Кафето се прави од печени зрна од одредени видови билки. Степенот на нивното печење влијае на јачината на пијалокот. Тука зборуваме за шолја кафе направено во кафемат или сварено, домашно кафе без додавање млеко/ павлака. Инстант …

Повеќе »