Tag Archives: поени

Пилотска диета: На поени губите пет килограми за седум дена

Пилотската диета наводно била развиена во Русија за воени пилоти и циркулира низ целиот свет од 1967. година, а е актуелна и денес. Потребна е „воена дисциплина“ и малку талент за математика, но нема „забранета“ храна и може да изгуби до пет килограми за една недела. Пилот диетата ги вклучува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како „Proud“ доби 58. гласови од публиката и кој гласаше за нас?

Гласовите од публиката, пак, се добиваа преку телевоутинг, СМС или преку официјалната евровизиска апликација. Во неа, публиката со поени од 1 до 8, 10 и 12 ги оценуваше своите 10 фаворити. Поради променетиот начин на гласање, ретко кому му е јасно како всушност се собираа гласовите од публиката на „Евровизија“ …

Повеќе »