Tag Archives: подршка

Фотографија од родилиште станала хит поради мажот во позадина

Фотографијата што деновиве дефинитивно стана хит на социјалните медиуми е селфи на жена во породилното одделение. Пред неколку дена ја објавил корисник на Инстаграм, по име Вортфид, и предизвика многу смешни коментари и реакции. Зошто? Треба да ја погледнете целата фотографија. „Тој е таму да ја подржи својата сопруга за …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВЕН ПРИЗОР – ШПАНЦИТЕ ИМ АПЛАУДИРАЛЕ НА ЛЕКАРИТЕ: Излегле на терасите и покажале благодарност на оние кои се борат против КОРОНАВИРУСОТ!

Шпанците покажале огромна благодарност до сите здравствени работници со огромен аплауз. Поточно, во 22. часот, граѓани од целата земја излегле пред прозорците на своите домови и почнале да аплаудитраат. En los peores momentos, sale lo más bello del ser humano. Todos los vecinos dándonos ánimos, unidos y agradeciendo a las …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕРИА А – Оваа порака синоќа ја покажал играч среде натпревар: Потоа лигата е прекината!

САССУОЛО и Бреша вчера го одиграа натпреварот од 26. коло во Серија А, , при што домашните победија со 3-0. Херој на натпреварот беше Франческо Капуто кој постигна два гола и првиот го прослави на одличен начин. Натпреварот се одигра без гледачи заради епидемијата на коронавирус што ја парализира Италија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦЕЛ СВЕТ НА НОЗЕ – Од сите страни доаѓа подршка за злоставуваното дете: „Во мене имаш пријател“ му порачал Хју Џекмен!

Квејден Беилс е роден со ретко генетско нарушување, поради што е џуџе. На само девет години, ја молел својата мајка, „да му даде нож затоа што сакал да си го прободи срцето“, бидејќи бил малтретиран и исмејуван на училиште.Скршенатаата мајка објавила потресно видео обидувајќи се да му покаже на светот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВИДЕЛ ДЕКА МУ ЈА СИЛУВААТ ЖЕНАТА ПА НА НАПАЃАЧОТ МУ ГО ИСЕКОЛ ПЕ***ОТ: Сега му се заканува поголема казна отколку на манијакот!

Маж стар 27. години му го отсекол пенисот на манијак кој му ја силувал сопругата, а сега може да помине повеќе време во затвор отколку силувачот. Димитриј Ивченко (25) од Шевченко, Украина, останал без пенис откако во грмушките, блиску до нејзината зграда, кога се појавил нејзиниот сопруг и почнал да …

Повеќе »

Макпрогрес ја поддржа иницијативата за дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство

По примерот на компанијата Витаминка од Прилеп и нашата најголема прехранбена индустрија Макпрогрес Виница, денес на менаџерски состанок донесе одлука да се прифати иницијативата за дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство. Компанијата се надева дека кон оваа позитивна иницијатива ќе се приклучат …

Повеќе »