Tag Archives: подршка

(ВИДЕО) “ Се огласи и Тијана Дапчевиќ за скандалот што со денови ја ‘тресе’ Србија: „Зошто дури сега проговорила?

Срам да ви е за секој коментар на оваа тема кој не е поддршка, туку замолчување на жртвата. Молчењето не е злато. Никогаш и не било. Секоја тишина еден ден станува вресок. Пејачката Тијана Дапчевиќ е една од многуте јавни личности кои ѝ пружија поддршка на Милена Радуловиќ откако актерката …

Повеќе »

(ФОТО) ЧАК НОРИС НА ПРОТЕСТ ПРЕД КАПИТОЛ? Се огласил менаџерот на глумецот – еве што рекол по повод фотографијата која станала вирална!

Актерот Чак Норис не бил присутен на минатонеделниот протест во Вашингтон, што доведе до упад во Капитол Хил, изјави денеска неговиот менаџер. Фотографија од човек кој личи на Норис, со еден од демонстрантите, стана вирална на Интернет. „Ова не е Чак Норис“, изјавил менаџерот на Норис, Ерик Крицер. I have …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕСПЕКТ И ДЛАБОК НАКЛОН – Мотивирачка порака на Елиф Елмас – лекција како се сака Македонија: „Играјте за вас, играјте за македонски фудбал и за нашата мала Мајка Македонија“

Младиот фудбалер, ја вклучи камерата на мобилниот од карантинот, па на работ на солзи што не може да игра, собра сили и одржа мотивирачки говор, порака на поддршка за своите другари од репрезентација, за сите навивачи, за сите Македонци, за нацијата… Лекција за тоа, како се сака Македонија, со која …

Повеќе »

ГИ ПОДРЖУВА НБА ИГРАЧИТЕ – Хамилтон нема да ја бојкотира трката на Формула 1: „Во Белгија сме, не сме во Америка!“

Луис Хамилтон потврдил дека ќе се трка во трка во Формула 1, овој викенд, во Белгија на легендарната патека Спа-Франкоршамп, откако се појавиле информации дека тој може да ја бојкотира повредата ранувањето на Џејкоб Блејк во Соединетите држави. Говорејќи пред новинарите во четвртокот, Хамилтон рече дека ќе настапи во трката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НБА – „ПУКА МЕУРОТ“: Лејкерси и Клиперси не сакаат да прдолжат!

Одлуката на кошаркарите на Милвоки Бакс, да не излезат во плеј-оф мечот против Орландо Меџик во знак на протест против социјалната нееднаквост, создаде „домино ефект“, а засега не е познато какви импликации ќе има бојкотот врз „меурот“ во НБА-лигата во Орландо. Играчите одржале состанок на кој разговарале дали сезоната ќе …

Повеќе »

(ФОТО) БОРБАТА НЕ ПРЕСТАНУВА: И’ покрај свирепата болест поради која едвај оди, направила потег кој многумина трогнал до солзи!

Селма Блер веќе две години живее со мултиплекс склероза, претрпе голем број на хемотерапија а неодамна не ги чувствува левата нога или колковите. Сепак, таа се осмели да направи нешто што не го направила долго време и со тоа ги воодушевила своите фанови. Актерката Селма Блер, на која и беше …

Повеќе »

(ФОТО) Подршка за медицинската сестра во бикини: Граѓани само во долна облека и проѕирно одело!

Медицинската сестра Надежда Жукова, која беше фотографирана во ковид болница во Тула само во бикини под заштитен костум и со тоа стана популарна ширум светот, доби поддршка од жителите на рускиот град Самара, кои се сликаа само во долна облека. Жители Самары организовали флешмоб #поракупальников в защиту тульской медсестры, которая …

Повеќе »

Фотографија од родилиште станала хит поради мажот во позадина

Фотографијата што деновиве дефинитивно стана хит на социјалните медиуми е селфи на жена во породилното одделение. Пред неколку дена ја објавил корисник на Инстаграм, по име Вортфид, и предизвика многу смешни коментари и реакции. Зошто? Треба да ја погледнете целата фотографија. „Тој е таму да ја подржи својата сопруга за …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВЕН ПРИЗОР – ШПАНЦИТЕ ИМ АПЛАУДИРАЛЕ НА ЛЕКАРИТЕ: Излегле на терасите и покажале благодарност на оние кои се борат против КОРОНАВИРУСОТ!

Шпанците покажале огромна благодарност до сите здравствени работници со огромен аплауз. Поточно, во 22. часот, граѓани од целата земја излегле пред прозорците на своите домови и почнале да аплаудитраат. En los peores momentos, sale lo más bello del ser humano. Todos los vecinos dándonos ánimos, unidos y agradeciendo a las …

Повеќе »