Tag Archives: подгорица

(ФОТО) Потоп во Црна Гора и опрема за нуркање. Ова е јавувањето на финските новинари од Подгорица

ЦРНА ГОРА во последното коло од втората група на Лигата на нации ја угости Финска, за која мечот беше клучен. Гостите победија со 2:0 и со тоа се спасија од испаѓање во трета класа. Натпреварот понуди сцени за паметење. Натпреварот во Подгорица се одигра по потоп, а обилниот дожд го …

Повеќе »

(ФОТО) Брачен пар од Подгорица се откажал од свадбената прослава а парите ги донирале за сиромашни семејства

ПОДГОРИЧАНКАТА Лејла Ќоровиќ и нејзиниот сопруг, кои живеат и работат во Јужна Каролина, САД, парите наменети за нивната свадбена веселба ги поделиле на сиромашните семејства во нивната татковина. Лејла се објавила на Инстаграм. „Како одминуваше времето, размислувавме и за тоа како, каде и кога да направиме свадба, што е донекаде …

Повеќе »

(ФОТО) Извонредни вести од Црна Гора: Дарио Ивановски и Адријана Поп Арсова победници на подгоричкиот полумаратон

Атлетски Клуб „Делта”- Скопје соопшти извонредни вести од полумаратонот во Подгорица, Црна Гора. „Инзворедни вести ни доаѓаат од Подгорица 🎉👏🇲🇰 Дарио Ивановски и Адријана Поп Арсова победници на подгоричкиот полумаратон 🥇🏆✨ Исто така Димитар Петровски и Миљана Ристиќ го освоија четвртото место, воедно Димитар постигна нов личен резултат.👏🌟 Во најдолгата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВИРАЛНА СНИМКА ГИ „ЗАПАЛИЛА“ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Луѓето се превиткуваат од смеење и прашуваат дали МАЧКАТА зема пари за ТРЕНИНГОТ?

Необична снимка на мачка под автомобил се прошири на социјалните мрежи со брзина на светлината. Мачка или мачор лежи под автомобилот и изгледа како да вежба или да прави стомачни, што само по себе е многу смешно и интересно. Коментарите постојано доаѓаат и сите се воодушевени од вештините на мачката. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Кокошко една, оддалечи се и стави маска“: Жени се степале во маркет!

Во еден маркет во елитниот дел на Подгорица (Црна Гора) вчера во супермаркет се случила тепачка меѓу две жени. Имено, едната се изнервирала затоа што другата не држела дистанца и не носела маска, па ја гаѓала со млеко. По тој повод, таа го „избањала“ човекот кој присуствувал на местото на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Црна Гора карантинот полесно го поминуваат со „Македонско девојче!“:Ечи од терасите на Подгорица!

Корона вирусот секаде ги блокира граѓаните кои на разни начини се трудат да си го олеснат задолжителното седење дома. Василка Китановиќ на Фејсбук сподели видео во кое се гледа и слуша како граѓани излезени на терасите, во една огромна зграда во Подгорица, ја пеат „Македонско девојче“… Послушајте, браћо Македонци‼️"Дали има …

Повеќе »