Tag Archives: податоци

(ФОТО) Графикон кој најдобро ќе им покаже на Балканците зошто треба да се вакцинираат

Европската комисија објави графикон кој најдобро ја покажува тезата дека повеќе вакцинирани е еднакво и на помалку умираат. Графиконот се базира на податоците од Европскиот центар за заразни болести (ECDC). Податоците се однесуваат на полнолетни граѓани, односно на сите постари од 18. години и периодот од првите 14. дена во …

Повеќе »

Максимален ефект 16. дена од вакцината: Бустер дозата штити 97% од тешки заболувања

Заштитата од сериозната болест ковид -19 се зголеми на 97. проценти 16. дена по третата доза на вакцината против коронавирус, објави израелската ТВ Канал 12. Според податоците на израелското Министерство за здравство, заштитата од инфекција достигнува 95%, исто така 16. дена по зголемената доза. Во извештајот се наведува дека иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈуТјубер скоро купил украден автомобил – го спасила апликацијата!

На пазарот за користени автомобили, измамите се чести, а една од најтешките е купување украден автомобил. Еден од сигналите што укажуваат на детална проверка на автомобилот е (премногу) ниската цена. Ова е првиот сигнал дека нешто може да не е во ред со автомобилот, од скриен дефект, преку отстранување на …

Повеќе »

ПОДАТОЦИТЕ НА СЗО НЕ ВЕТУВААТ: Во претходните 24. часа се забележани повеќе од 433.000 случаи на корона

Повеќе од 433 000 случаи на коронавирус се регистрирани во претходните 24. часа во светот, со што бројот на пациенти се искачил на 117,33 милиони, објавила синоќа Светската здравствена организација (СЗО). Според СЗО, бројот на смртни случаи се зголемил за повеќе од 7.400 во претходните 24. часа, така што повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Морбидни мртовечници затрупани со тела: Корона злото во Русија!

„Екстремитетите на безживотното тело висат од носилка на едно од одделенијата во болницата за Ковид, а на само неколку метри оддалеченост, пациентите со коронавирус се борат за живот“, ова е само една од сцените што ја опишуваат хорор атмосферата во руските болници за време на пандемијата. Едно од видеата што …

Повеќе »

Шокантни тврдења од Австрија: Бројот на заразени на Балканот е десет пати поголем!

Франц Алербергер, директор на австриската агенција за здравство и безбедност на храна (АГЕС), изненади со тврдењето дека бројот на заразени со коронавирус на Балканот е, всушност, до десет пати поголем од официјалните податоци, пишува Heute.. Тој рекол дека во земји како Бугарија и Косово, стапката на инфекција достигнува 50. проценти. …

Повеќе »