Tag Archives: поглед

(ФОТО) Милионери се здружиле за да отстранат бездомник бидејќи им го расипувал погледот

Група милионери од Нов Зеланд се обиделе да истераат бездомник кој живее во пештера во близина на нивните луксузни домови, бидејќи тој им го „расипувал погледот“. 64-годишен маорец од Нов Зеланд, познат само како Авхи, се преселил во пештерата во 2020 година, поставувајќи импровизирана кујна со тенџериња, тави, па дури …

Повеќе »

(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Она што прво ќе го забележите на фотографијата ќе ги открие вашите МАНИ и ВРЛИНИ!

Обидете се и вие … Честопати на луѓето им е тешко да бидат објективни кон себе. Се разбира, судењето на другите луѓе е полесно отколку да се осудувате себеси, особено кога станува збор за недостатоците на поединецот. Понекогаш е тешко да си признаеме какви се нашите недостатоци, но тоа сите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Можеби и не било добра идеја: Како изгледа кога маж присуствува на породување

Видеото на двојка од породилната сала станало вирално. Имено, сопругот одлучил да присуствува на породувањето и на тој начин да биде поддршка за својата сопруга. @thehoppers4#birth #labour #reaction #funny #fyp #omg #sick #thehopperclan #foryou #viral #foryoupage #xyzbca ♬ original sound – The hoppers Во еден момент тој малку подобро погледнал …

Повеќе »

Дознајте дали некој ве лаже: ТРИ сигурни докази!

Не се вели туку така дека вистината е во погледот. Може да прочитате многу во нечии очи, па и али некој ве лаже. Ако не сте знаеле, на лицето има 43 мускули, кои можат да дадат повеќе од 16.500 различни изрази, а малку повеќе од 3.000 се поврзани со чувствата. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Навивачите плачеле пред ковчегот на Диего и му фрлале дресови

АРГЕНТИНЦИТЕ цела ноќ се збогувале со Диего Марадона, кој почина вчера на 61. година од срцева слабост. Во моментов, неговиот ковчег е поставен во претседателската палата „Каса Росади“ каде навивачите се збогуваат со него. Повеќето од нив се молат за Марадона и фрлаат дресови и разни други спомени на славниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Од стар контејнер направиле оаза за уживање: Со добра организација се потребно за живот „собрале“ на 12. квадрати!

Во светот се’ попопуларни се малечките куќи а изгледот на оваа сигурно ќе ве воодушеви. Брачна двојка од Нов Зеланд направи вистински мал рај на земјата на неверојатна локација. За да бидат работите уште поинтересни, тие ставиле се што им е потребно за живот и уживање во стар контејнер од …

Повеќе »

(ФОТО) Мост на покривот на Европа кој годишно го посетуваат половина милион луѓе

Aiguille du Midi е место на кое можете да бидете најблиску до Монт Бланк, без качување и планинарење, а освен видиковецот од кој „пука“ совршен поглед, на посетителите им нуди и адреналинско возење со жичарата од Шамони… Aiguille du Midi е планински врв на француските Алпи висок 3.842 метри и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Голем а обичен: Дуелот во ЛШ во сенка на овој потег на Кристиано Роналдо!

Го критикуваат, омаловажуваат, но Кристиано Роналдо со своето природно однесување покажува дека е ГОЛЕМ не само како фудбалер туку и личност… Синоќа потегот пред почетокот на натпреварот помеѓу Јувентус и Ајакс кој го направи Кристиано Роналдо како да фрли сенка на големиот дуел…па дури и на голот кој Португалецот го …

Повеќе »