Tag Archives: побелени дини

(ВИДЕО) Пустината Сахара побеле од снег

Снег ја покри пустината Сахара. Јануари во многу делови во светот донесе снег, меѓу нив оваа година и во Сахара што не е невообичаено и во Саудиска Арабија каде температурата падна до -2 степена целзиусови. На снимките што станаа вирални може да се виси како снегот ги прекрива песочните дини …

Повеќе »