Tag Archives: пневмонија

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА ОБОЖАВАА – БИЛА НЕВИНА ДО 39. ГОДИНА, СЕ ЧУВАЛА ЗА ВИСТИНСКИОТ КОЈ ЈА УНИШТИ: Потресната судбина на пејачката остава без зборови, а таа починала во МАКИ!

Офра Хаза беше легендарна израелска пејачка со јеменско потекло, а нејзиното целосно име беше Бат-Шева Офра Хаза. Приказната за нејзиниот живот е неверојатна приказна за славата, моќта, љубовта, убавината, музиката, жртвите и приказна за деструктивните предрасуди на општеството, погрешните одлуки и неочекуваната трагедија. Таа е родена во сиромашно имигрантско семејство …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на Кристијано Роналдо ја исмејувала корона а сега завршила во болница!

Катија Авеиро, сестра на фудбалерот Кристијано Роналдо, минатата година се исмејуваше со вирусот корона, а сега заврши во болница поради пневмонија, што веднаш беше комплицирано од позитивниот тест за корона. Таа доби позитивен тест за коронавирус на 17 јули, по што нејзините симптоми се влошија, а во петокот доби пневмонија. …

Повеќе »

Откриена причината за смртта на избеганиот ковид пациент во Штип

Постар пациент со коронавирус избегал од модуларната болница во Штип и по кратко време бил пронајден мртов, објавија медиуми. Според нив, тој пациент (75) околу полноќ избегал од штипската модуларна болница наменета за пациенти со коронавирус, а еден час подоцна бил пронајден мртов на една од блиските улици во близина …

Повеќе »

Легендата на фолк музиката итно хоспитализирана поради корона: Славниот пејач е во тешка состојба – приклучен на кислород!

Бардот на југословенската народна музика Предраг Живковиќ Тозовац (85) вчера бил примен во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден корона вирус и пневмонија. „Неговата крвна слика не е добра, тој засега е во сериозна состојба, но е стабилен. Тој не е поврзан со респиратор, но прима терапија со кислород. …

Повеќе »

Последните часови на Балашевиќ:„Срцето му застана, докторите со часови плачеа…“

Веста за ненадејната смрт на Ѓорѓе Балашевиќ шокира многумина. Само што се дознало дека боледува од пневмонија и дека завршил во болница, Балашевиќ почина овој петок во Клиничкиот центар на Војводина. Срцето го издаде музичарот и дури сите напори на лекарите не можеле да му го спасат животот. До четвртокот …

Повеќе »

Почина Ѓорѓе Балашевиќ – Короната го заврши патувањето на Панонскиот морнар

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67-годишна возраст. Балашевиќ беше примен на Инфективната клиника пред три дена, каде се лекувал од пневмонија, но почина од компликации поради корона.Лекарите два и пол часасе обиделе да го оживеат. Ѓорѓе Балашевиќ беше југословенски и српски кантавтор и поет. Тој беше член на групите …

Повеќе »

Ѕвездата на филмот „Во гнездото на змејот“ починала на 84. години

Кариерата на Саксон траеше 60. години, а тој глумел и во хорор филмот „Хорор на улицата на брестовите“. Како актер работел на 198. проекти и освоил Златен глобус за улогата во филмот „Југозападно од Сонора“ Актерот Џон Саксон починал на 84-годишна возраст откако се борел со пневмонија, пренесува Mirror. Неговата …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) СУДБИНИ – Јелена била негативна на корона вирус: Неколку часови подоцна се превиткувала од болки и УМРЕЛА НА КЛУПА пред својата зграда!

Чуклова починала во саботата, еден ден откако била хоспитализирана поради сомнителна пневмонија, соопштил здравствениот оддел… Полицијата во Москва го испитува случајот на жена која починала на клупа пред нејзината зграда истиот ден кога била пуштена од болница, откако било утврдено дека е негативна на корона вирусот. Снимките од надзорната камера …

Повеќе »