Tag Archives: плетење

(ФОТО) Што прави Новак кога поради дожд ќе му биде откажан мечот? Плете!

Тенисерот на Фејсбук објавил фотографија на која покажал што прави кога поради дожд ќе му биде откажан мечот и ќе има слободен ден. Тој и сопругата во опуштена атмосфера плетат со бел конец… Во средата поради дожд беа откажани сите мечеви на Ролан Гарос во Париз. Новак Ѓоковиќ (32) требало …

Повеќе »