Tag Archives: плати

НЕЈЗИНА ПРИКАЗНА: „Оставив богат дечко – причината и него го изненади“

Викторија била во врска со дечко кој заработувал многу повеќе од неа, имал и импресивно наследство, не бил глуп или досаден, плус ја третирал како кралица. И таа го оставила. Ова е нејзината приказна. „Ова е 21. век, треба да заработувам барем приближно како мојот дечко. Зарем тоа не значи …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИНИСТЕРОТ ДОБИ ШЛАКАНИЦА! Инцидент на протест против вакцинацијата во Бугарија

Демонстрант во Бугарија му удрил шлаканица на министерот за образование додека излегувал од зградата на Владата. Противниците на вакцинацијата и лекарите, незадоволни од ниските плати, вчера протестираа пред зградата на бугарската влада во Софија. Протести се одржаа во неколку големи градови низ земјата, а демонстрантите бараат укинување на дозволите за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради кавга околу платата работник седнал во багер и урнал половина зграда

Наводниот спор за платите во југозападна Германија брзо прераснала во бизарна деструктивна кампања. Незадоволен градежен работник, познат само како Матија П, влегол во багерот и демолирал добар дел од фасадата на новоизградената зграда. Прозорците биле испукани, балконите срушени а делови од фасадата паднале од новоизградената зграда во градот Блумберг, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шефот „им забошотил“ неколку плати а тие брутално му се осветиле: Повеќе нема да направи такво нешто!

Работниците не му останале должни… По повод неисплатените плати, работниците решиле да ги земат работите во свои раце и да ја изобличат внатрешноста на автомобилот на нивниот шеф до непрепознатливост. Тоа главно го правеле со пур пена, боја и други градежни материјали, а судејќи според акцентот на сторителите, снимката е …

Повеќе »

АМАЗОН ГИ ЧЕСТИ НОВИТЕ РАБОТНИЦИ СО 100. ДОЛАРИ: Само оние кои имаат потврда за вакцина!

Американскиот технолошки гигант Амазон денес објави дека ќе отвори 75.000 работни места низ својата мрежа на магацини и дистрибутивни центри во САД и Канада и дека ќе понуди бонус од 100. долари за новите вработени кои имаат потврда дека биле вакцинирани против корид- 19. Амазон додаде дека ќе понуди просечна …

Повеќе »

ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА – Еве колку заработуваат ѕвездите на Формула 1 – разликите се фрапантни!

По половина година напнатост и шпекулации и само месец и половина пред почетокот на новата сезона, шампионите во Формула 1, челниците на Мерцедес, конечно потпишаа договор со најголемата sвезда на караванот, Луис Хамилтон. Од почетокот на годината, седумкратниот светски шампион беше без договор за 2021 година, но вчера официјално ја …

Повеќе »

На повидок „нова војна“ во Барселона: Пике „му забил“ нож во грб на Меси!

Во Барселона нема мир, се отворил нов воен фронт. Жерар Пике му свртел грб на капитенот и првата sвезда Лионел Меси. За што станува збор? Лионел Меси и Жерар Пике беа водачи на бунтот за намалување на платите на играчите поради пандемијата на коронавирусите при потпишувањето нови договори. И тогаш …

Повеќе »