Tag Archives: плагијат песна

(ВИДЕО) СЕНКА НА ОСКАРОВСКАТА ТЕМА – Музичар ја тужел Лејди Гага: Тврди дека му ја украла песната

Музичарот аматер Стив Ронсен, ја тужеше пејачката и актерка Лејди Гага за плагијат на песната „Shallow“ и бара мултимилионски надомест, пренесуваат од „Космополитан“. Песната за која тој тврди дека е идентична со неговата се вика „Almost“ и веќе седум години се наоѓа на неговиот Sound Cloud. Песната на Ронсен пред …

Повеќе »