Tag Archives: пилатес

(ВИДЕО) ТОП 10 ВЕЖБИ – Секоја жена сака нозе како ангелите на Викторија: Зумба, клекнувања, но и пилатес се главните сојузници!

Направете неколку вежби за убави и витки нозе најмалку три пати неделно и ќе го постигнете посакуваниот резултат. Се разбира, покрај вежбањето, важно е да се грижите и за здравата исхрана. Резултатите во тој случај нема да изостанат… Сите жени сонуваат за убави и витки нозе, особено во летните месеци. …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ВЕРУВА КОЛКУ ГОДИНИ ИМА ОВАА БАБА:„Мажите се изненадуваат кога ќе ме видат!“

Бабата на четири внучиња. Алејандра Лабастидо-Шапиро, изгледа толку младо што многумина мислат дека таа и нејзината 32. годишна ќерка се всушност сестри. Благодарение на родителите кои ја едуцирале за здравата исхрана, 55. годишната жема на ваквиот начин на исхрана е посветена уште од својата десетта година. View this post on …

Повеќе »