Tag Archives: пикси

КАТАР – ЧЕТИРИ СРЕДБИ: Денеска завршува првото коло на Мундијалот, уживање на денот е дуелот меѓу Србија и Бразил

Со натпреварите во групите Г и Х денеска завршува првото коло на Светското првенство во Катар, а дефинитивно најинтересен е оној меѓу Србија и Бразил со кој ќе биде затворена оваа рунда.Првиот натпревар на денот во 11. часот на стадионот „Ал Џануб“ во Ал Вакра е меѓу Швајцарија и Камерун …

Повеќе »

(ФОТО) Бикси, фризура за сите форми на лице

Боб е многу популарен во последниве години, но една од неговите варијанти – бикси има тенденција да му ја украде славата. View this post on Instagram A post shared by Paloma | Consultora de Imagem (@_palomaabessa) Сите варијанти на познатиот боб се исклучително шик, ни овозможуваат играње и се лесни …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА МЛАДЕШКИ ИЗГЛЕД – Време е за шишање: Овие фризури ги бришат годините од лицето!

Ако сакате да го промените вашиот имиџ или сакате да пробате нова фризура, знајте дека овие фризури се најдобриот избор за сите оние жени кои сакаат да се подмладат, а во исто време се и многу трендовски. Не знаеме за вас, но ни треба промена откако сме во изолација. Не …

Повеќе »