Tag Archives: пиволенд

JINGLE TV СО OPEN AIR STUDIO ОД „ПИВОЛЕНД 2022“

Од овој викенд Jingle Телевизија со свое Open Air Studio ќе ја пренесува целата атмосфера од овогодинешното издание на Пиволенд. Во отворената летна програма ќе продефилираат безброј познати јавни личности од македонската сцена меѓу кои: Игор Џамбазов, Лара Иванова, Андреј од дуото ДНК и многу други. „Онаму каде што се …

Повеќе »