Tag Archives: пет работи

Дали БРАКОТ ЌЕ ПОТРАЕ или ќе има РАЗВОД? Овие пет работи ја откриваат вистината за вашиот однос…

Постои начин да откриете дали вашиот брак ќе трае! Поминувањето квалитетно време со вашиот партнер е клучно за добро функционирање на бракот. Сепак, важно е и да можете да се изразите како поединец, односно да функционирате сами, надвор од брачната заедница. Иако сите сакаме да веруваме во доживотна љубов, бракот …

Повеќе »

Пет работи кои не треба да ги игнорираме во врската: Водат до монотонија и раскинување

Се чини дека во денешниот свет е навистина тешко со некого да се создаде и одржува здрава врска… Има толку многу работи кои ги поткопуваат љубовните врски што дури и оние кои се сакаат најискрено можат лесно да потклекнат. Здравата врска подразбира доверба, отворена комуникација и искреност меѓу партнерите. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стјуард брутално искрен, патниците во авионот не го очекуваат ова: „Не знаете колку е валкано“

Стјуардот Томи Чимато во видео на својот профил на TikTok објаснил што треба да се избегнува додека летате со авион, а главно се работи за работи кои речиси никој не ги зема предвид. Томи навел пет работи кои треба да се избегнуваат во авионот, од одење во тоалет и пуштање …

Повеќе »

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е поинаку, па снаите и свекрвите добро се согласуваат. Советничката за парови, Леслин Кантнер, објаснила како да се биде совршена свекрва која ќе има најубав однос со синот и снаата. – Прво – никогаш не го …

Повеќе »

Пет работи кои не би требало да му ги простиме на партнерот: Ваквото однесување не укажува на љубов

Почетокот на секоја љубовна врска е како од бајка Мислите дека сè е толку совршено и така ќе остане засекогаш. Веројатно ви е тешко да замислите дека тој совршен маж кој ве освоил со својот шарм би можел да направи се за да ве повреди. Сепак, факт е дека никој …

Повеќе »

Не го правете ова: ПЕТ работи кои ќе ја УНИШТАТ и најстабилната врска

5 работи кои можат да ја уништат секоја врска Ако сте во врска која ве радува и во која се чувствувате добро, никогаш не треба да ги правите овие работи. Приговорување Никој не сака да поминува време покрај некој кој постојано негодува, особено ако се работи за емотивен партнер. Ако …

Повеќе »

Овие ПЕТ работи треба да ги знаете за вашиот ПАРТНЕР пред да стапите во брак

Пред да одлучите да стапнете на „лудиот камен“, добро размислете за овие работи. Љубовта е прекрасно чувство – нема ништо поубаво кога сакаш и кога си сакан. Љубовта може да не заслепи, па понекогаш не сакаме да видиме некои работи кај саканата личност кои не ни одговараат на долг рок. …

Повеќе »

НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ ОД ВРСКАТА додека не ги направите овие 5. РАБОТИ

Прилично вообичаен консензус е дека љубовта бара работа. Сепак, 80. отсто од Американците помлади од 30. години веруваат во сродна душа, идејата дека постои една совршена личност која само чека да биде пронајдена. Постигнувањето на долгорочна љубов обично не е лесно, дури и кога ќе ја сретнеме вистинската личност. Сепак, …

Повеќе »