Tag Archives: пет намирници

Сакате младешки изглед? Овие пет намирници ќе ви помогнат во тоа!

Овие намирници ќе ви помогнат да се подмладите… Доколку сакате да избегнете естетска хирургија, внимавајте на исхраната за да постигнете младешки изглед, а во тоа ќе ви помогнат овие пет намирници. Лосос Омега 3 масните киселини придонесуваат за здрав развој на скалпот и ја одржуваат кожата мрсна. Протеините помагаат да …

Повеќе »

Имунобустери: Пет намирници од кои вирусите „се плашат“

Постојат различни совети за тоа како треба да изгледа исхраната во текот на зимата, но овие пет намирници содржат доволно витамини кои можат да го заштитат организмот од вируси во текот на зимата. Најдобар начин да внесете витамини во вашето тело и да се заштитите од вирусот е да јадете …

Повеќе »

ПЕТ НАМИРНИЦИ кои можеме да ги вклучиме во исхраната, а позитивно ќе влијаат на нашето здравје!

Конзумирањето на овие пет природни намирници ќе има повеќекратни придобивки за вашето тело. Во времето на глобалната пандемија на корона вирус, почнавме повеќе да го цениме нашето здравје и да се грижиме за храната што ја консумираме, видовите на храна и се повеќе се свртуваме кон природата и органските производи. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗДРАВЈЕТО ВЛЕГУВА НА УСТА – Совет на рускиот кардиолог, доктор Мјашников:„За здраво срце овие 5. намирници јадете ги секој ден!“

Кардиологот д-р Александар Мјашников тврди дека овие намирници мора да ги имаме дома и да ги конзумираме секој ден. Ако сте во можност, советот на овој кардиолог е што е можно почесто да ги консумирате овие намирници: Сурутка: Според д-р Мјажников, овој производ е најважниот извор на калциум. Недостаток на …

Повеќе »