Tag Archives: петта сопруга

(ФОТО) Николас Кејџ со 30. години помладата сопруга чека дете

Николас Кејџ повторно ќе стане татко. 57-годишниот актер со неговата 30. години помладата сопруга Рик Шибат го очекуваат нивното прво заедничко дете. Среќната вест ексклузивно за магазинот People ја потврди претставник на парот. „Идните родители се воодушевени“, додал тој. View this post on Instagram A post shared by People Magazine …

Повеќе »

(ФОТО) Призорите од петтата венчавка на Николас Кејџ се надреални

Николас Кејџ се оженил по петти пат, а фотографиите од интимната церемонија во Лас Вегас малку потсетуваат на кадри од филм од научна фантастика. Кејџ има 56. години и се оженил со 26-годишната Рико Шибат, а на церемонијата присуствувале и неговата поранешна сопруга и синот. Петтото судбоносно „ДА“ Кејџ го …

Повеќе »