Tag Archives: пензионер

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ Е НАЈСЕКСИ МАЖ НА СВЕТОТ А ИМА 47 ГОДИНИ: Фотографиите од неговото голо тело ги ставија жените во транс

Го нарекуваат најзгодниот пензионер на светот, но вистината е дека тој е еден од најбогатите луѓе на планетата. Дејвид Бекам „жари и пали“ со фотографии во гаќички за капење Дејвид Бекам и Викторија Бекам летуваат на јахта. Овој пат нивната дестинација е Мајами. Бекамови уживаат во сончевите денови, посветувајќи се …

Повеќе »

(ФОТО) Пензионер по втор пат му враќа пари на Вучиќ: „Тоа не е помош, туку понижување!“

Откако државата (србија) им уплатила по пет илјади динари (околу 2.500 денари) финансиска помош на сметките на пензионерите, еден од нив решил тој износ по пошта да го врати на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.„Не сакам милостина или понижување“, вели пензионерот Миле Делиќ, кој по втор пат ја враќа помошта …

Повеќе »

(ВИДЕО) 91. годишник станал хит поради неговата изјава после вакцинирањето против Ковид

Пензионер стар 91. година од Велика Британија станал хит откако доцнел на вакцинација против ковид-19. Мартин Кенион дал интервју за Си-Ен-Ен и многумина насмеал откривајќи дека доцни затоа што „никаде не можел да најде прокле паркинг“. Тој открил и како ја примил вакцината и призна дека не бил многу задоволен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатна снимка: Дедо спасил кученце од челуста на алигатор

Еден сопственик на куче стана вистински херој на Флорида откако спасил кученце од челуста на мал алигатор. Видеото од неговата акција стана вирално на социјалните мрежи и веќе го погледнаа стотици илјади луѓе ширум светот. Ричард Вилбанкс (74) шетал со својот миленик Ганер кога бебе алигатор ненадејно истрчало од езерото, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧОВЕК ЗА ПРИМЕР – СЛЕП ПЕНЗИОНЕР САМ СИ ИЗГРАДИЛ КУЌА: Кучето му бил единствен помошник а имало и кои му одмогнувале!

Русинот Владимир Крисанов, слеп пензионер од селото Зарицки во областа Разан, решил да изгради нова куќа со своето куче Дик, затоа што неговата стара куќа се распаднала. „Кучето е навигатор со четири нозе. Без него ништо не би било можно“, вели тој. Изградбата започнала во 2010 година и Владимир само …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО И СРАМНО – ПЕНЗИОНЕР 23 ЧАСА ЧЕКАЛ ВО БОЛНИЦА И НА КРАЈ ПОЧИНАЛ: Камерите ја снимиле скандалозната немарност и пропуст, но и неговите последни моменти!

Италијанскиот пензионер Ѓузепе Рамонино починал во болницата во Монкалиери, во близина на Торино, по 23-часовно чекање за преглед, кој исто така бил снимен од надзорните камери. Адвокатот на неговото семејство Габриел Ровет изјавил дека иако не знае дали починатиот би можел да биде спасен, вработените во болницата секако не дале …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пензионерот кој рече „не постои грип“ и го насмеа целиот регион неделно вежба неколку часови – во младоста бил манекен!

Умот лекува и уништува се. По утрото денот се познава… Талјати Тони Селмани (82) е името на пензионерот кој го насмеа целиот регион. Тој станал познат по изјавата дека „не постои грип“. Хрватските РТЛ веднаш успеале да стапат во контакт со него, каде расположен и весел во најгледаната хрватска тв …

Повеќе »

(ВИДЕО) Витален пензионер:„82. години никогаш болен никогаш кај доктор- вежбајте да не одите на лекар!“

„Не постои грип злато мое… Имам 82. години. Никогаш не сум бил болен. Никогаш не сум бил кај доктор. Тоа сите да го запамтите. Срамота, ние пензионерите го уништивме здравството. Ме боли рака, ме боли нога, се ме боли. Вежбај пи*да ти матерна…“ Јас на 80 години… 😂🤣😂 Gepostet von …

Повеќе »