Tag Archives: педри

(ФОТО) Ново чудо на Барселона:Дошол со ќесе во рака, дал гол и дома си отишол со такси

Се раѓа ново чудо на „Камп Ноу“. Барселона лесно го совлада Ференцварош како домаќин во првото коло од Лигата на шампионите – 5:1 (2:0), а меѓу стрелците беше и Педро Гонзалес Лопез, познат под прекарот Педри. 17-годишниот Педри го постигна својот деби гол за Барселона, но она што е интересно …

Повеќе »