Tag Archives: пеглање

Дали знаете дека пеглањето ТРОШИ МНОГУ СТРУЈА? Пробајте го овој ТРИК и заштедете!

Во споредба со полнење на мобилен телефон, правење кафе во електричен бокал или користење на машинка за бричење, пеглањето троши многу електрична енергија, повеќе отколку што мислите. Размислете за фактот дека ви треба еден киловат-час електрична енергија за да направите 70 шолји филтер кафе или да ја користите вашата машинка …

Повеќе »

ЗА ДОМАЌИНКИ – ВИ ТРЕБААТ САМО ДВЕ СОСТОЈКИ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ТВРДОКОРНИТЕ ДАМКИ: Исчистете ја ПЕГЛАТА и спречите оштетување на облеката!

Ако често ја пеглате облеката, сигурно сте забележале дека дното на пеглата се валка со текот на времето и дека се појавуваат темно кафени или црни дамки, кои често се лепливи. Причината за тоа е најчесто таложење на прашина, масло и влакна од ткаенината, поради што е важно редовно да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Испеглајте ја облеката без пегла: Овој едноставен трик е СПАС за жените

Трик кој ќе ви ја олесни маката Воопшто не мора да ја пеглате облеката, а решението е едно – ставете само две до три коцки мраз во машината за сушење. Извршниот директор на „Landry Heap“, Дејан Димитров открил дека повеќето алишта од машината за сушење може да бидат испеглани ако …

Повеќе »

РАСТЕГНЕТЕ ГИ СО ПЕГЛА: Едноставен трик кој ќе ви помогне „да се вовлечете“ во омилените ПАНТАЛОНИ!

Со овој едноставен трик, ќе можете да носите тесни панталони. Ако сте купиле панталони што се собрале за еден број по перењето, не грижете се. Ќе можете лесно да ги истегнете, со помош на пегла. Овој трик е едноставен, а освен пегла, ќе ви треба и влажен пешкир и даска …

Повеќе »