Tag Archives: патрик свејзи

(ВИДЕО+ФОТО) Болен крај на Патрик Свејзи, ѕвездата на „Валкан танц“: Умрел во најлоши маки!

Патрик Свејзи, главниот актер на еден од најпознатите американски романтични филмови од минатиот век, „Валканиот танц“, почина на денешен ден во 2009. година на 58-годишна возраст, по двегодишна борба со рак на панкреасот. Џенифер Греј и Патрик Свејзи се ѕвездите на култниот филм од осумдесеттите години, кој освои Оскар и …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 33. години се снима продолжување на филмот кој заработил 214. милиони долари

Џенифер Греј, партнерката на Патрик Свајзе во романтичната драма „Валкан танц“, ќе се појави во продолжение на класикот од 1987. година, објави филмското студио во петокот. Греј исто така ќе биде извршен продуцент на филмот, кој ќе го режира Џонатан Левин, изјавил Џон Фелтхајмер, извршен директор на Lions Gate Entertainment …

Повеќе »

(ФОТО) Сите се сеќаваме на неа од филмот „Валкан танц“: Каде исчезна глумицата Џенифер Греј?

Актерката која го заведе Патрик Свејзи во култниот филм скоро исчезна. Сите навивавме за Бејб и Џони во култниот филм „Dirty Dancing“ (Валкан танц), но тоа беше пред повеќе од триесет години. Оттогаш, одвај сме чуле каде е и што работи sвездата на филмот – Џенифер Греј. По големиот успех …

Повеќе »