Tag Archives: пастор

(ФОТО) ЗАД СЕБЕ ОСТАВИЛ 7. ДЕЦА – СЕ ЗАЛАГАЛ ПРОТИВ ВАНЦИНИРАЊЕ И НОСЕЊЕ МАСКИ: Радио водител се разболел од Ковид 19 и починал!

Десно ортиентираниот радио водител кој себе се нарекувал „религиозен фанатик“ и ги повикувал луѓето да не се вакцинираат против корона, се разболел од вирусот и почина. Боб Ениарт (62) бил свештеник во црква во Соединетите држави и тврдел дека заговорниците на животот треба да ја одбијат вакцината против корона, бидејќи, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕКОИ ЛУЃЕ СИ ГИ БАРААТ ПРАВАТА – Припадници на Црква го претепале нивниот пастор откако тој купил „Ренџ Ровер“: Побарале враќање на нивниот десеток!

Верниците на една црква во Гана уморни од „сеење семе“ а не можејќи да соберат ништо, го искажале својот гнев врз нивниот пастор кој дошол во црквата во нов ренџ-ровер. За пасторот во Гана се вели дека постојано барал од неговите верници да даваат десеток (една десетина од нивните пруходи) …

Повеќе »