Tag Archives: папагал

(ВИДЕО+ФОТО) Папагал среде натпревар слетал на глава на играчица и направил хаос

За време на фудбалски натпревар во Бразил, играчиците ги посетил неочекуван гостин. Станувало збор за црвено-син папагал ара, кој дури слетал на главата на една од играчиците за да има подобар преглед на она што се случува на теренот. Бруна Бенитес, која игра за СЦ Интернационал, беила на средина од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради звуци на насилство од една куќа била повикана полиција: Кога дошле не можеле да веруваат за што станува збор!

Загрижени сосед пријавил во полиција чудни звуци што му се чинеле дека се повик за помош. Полициските службеници во округот Палм Бич излегле на теренот и на пријавената адреса пронашле маж, кој се чини дека, во неговиот двор, го поправал автомобилот, јавува The Palm Beach Post. „Ги менував сопирачките на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА УБАВ ДЕН – КОЛКУ Е СЛАДОК: Син папагал упорно ја бакнува сликата на друг папагал на шолја за кафе и се обидува да го шармира!

На овој папагал толку му се допаднал другиот папагал кого го видел на шолја за кафе па слатко ќе се насмевнете кога ќе видите што се правел. Прво го бакнувал, а потоа почнал да се извиткува и да испушта некои звуци како да сака да го шармира.. Толку е сладок …

Повеќе »