Tag Archives: пандемија

„Андерфест“ со соопштение до фановите!

Во март и април во Скопје беа закажани многу концерти…На 3. и 4. април беше закажано и одржувањето на „Андерфест“…На прашањето дали, поради пандемијата со коронавирус, фестивалот ќе се одржи одговараат организаторите во своето соопштение… „Драги АНДЕРФЕСТ фанови, Добиваме прашања за тоа како коронавирусот влијае на фестивалот, па затоа сакаме …

Повеќе »

(ФОТО) Експертите пред две години предупредиле на “болест икс“: Дали коронавирусот е носител на таа мистериозна и неидентификувана пандемија?

КОРОНАВИРУС Состојба во светот, 28.02.2020 (во 12.15 часот) Случаи: 83.877 Починале: 2,867 Излекувани: 36.822 „Од 2003. година, светските патувања со авиони се зголемени за 10. пати, а напорите да се спречи епидемијата се малку обесхрабрувачки“, изјавила таа. Коронавирусот кој глобално се прошири би можело да биде „болеста икс“ на која …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВОЈ МИЛИЈАРДЕР ГО ПРЕДВИДЕЛ КОРОНАВИРУСОТ: Гејтс вложил големи пари во создавање ВАКЦИНА – еве колку жртви очекува!

Светските медиуми јавуваат дека американскиот милијардер Бил Гејтс однапред предвидел појава на нов вирус што може да предизвика пандемија. Поточно, на 28.декември 2018. година, во списанието Science Alert, Бил Гејтс ги објавил резултатите од студијата на неговата фондација за борба против светските пандемии. Гејтс тогаш предупредил дека во следната деценија …

Повеќе »