Tag Archives: палата

(ВИДЕО+ФОТО) Британски медиуми: Овој член на кралското семејство стои зад одговорот за Хари и Меган

По експлозивното интервју на принцот Хари и Меган Маркл, долго се чекаше реакцијата на Бакингемската палата. Меган и Хари упатија голем број обвинувања, вклучително и дека на дворот се дискутирало колку ќе му биде темна кожата на нивниот син Арчи кога ќе се роди, а долгоочекуваниот одговор од палатата дојде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нема летање над палатата на Путин!

Руските безбедносни служби воспоставија зона на забранети летови над палатата на морскиот брег вредна милијарда фунти, за што Владимир Путин тврди дека не е негова. Агентите на ФСБ навеле дека забраната за летови е воведена минатото лето со цел да се заштити црноморскиот брег од шпионите на НАТО. Случајно или …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Алексеј Навалјни: „Ја видов палатата на Путин одвнатре“

Во неодамна објавеното видео, Алексеј Навални го покажува величествениот имот на рускиот претседател Владимир Путин. Активистот Дмитриј Шевченко, кој со години ја следи изградбата на овој објект, во интервју за Дојче веле, открил некои пикантерии за овој прекрасен објект. Филмот на Фондацијата против корупција на Алексеј Навални, објавен на Јутјуб, …

Повеќе »

(ФОТО) АРХЕОЛОГИЈА – ПРОНАЈДЕНА ПАЛАТА НА ЕДЕН ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВЛАДЕТЕЛИ НА АЦТЕКИТЕ: Неверојатно откритие длабоко под куќата на познат освојувач во Мексико!

Недалеку од централниот плоштад во Мексико Сити, археолозите пронашле остатоци од кралска палата од времето на античката цивилизација на Ацтеките, откриени под остатоците од куќата која подоцна за себе ја изградил шпанскиот освојувач Хернан Кортес. Базалтските подови на отворениот простор, кои некогаш биле дел од палатата на владеењето на Ацтечкиот …

Повеќе »