Tag Archives: пакет

(ВИДЕО) Бизарна приказна од TikTok: „Добив пакет од баба ми која почина пред 2 години…“

„Мајка ми немаше поим за пакетот, но штом го виде го препозна ракописот на баба“, раскажува и вели дека работите да бидат уште побизарни, нејзината сестра и братучетка добиле идентични пакети, со иста содржина внатре. Кога поштарот и донел пакет пред неколку дена, инфлуенсерката Џен Хамилтон била шокирана кога сфатила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите се чудат на снимката на најлошата доставувачка на сите времиња: Прво го фрлила пакетот, а потоа…

Ова семејство од американската држава Џорџија може да биде среќно што на својот дом има инсталирана безбедносна камера. Инаку, тие веројатно никогаш немаше да дознаат што всушност се случило кога најлошата и најнесовесната девојка за испорака во светот дошла да го достави пакетот. Една млада девојка, доставувачка од Амазон, комбето …

Повеќе »

(ФОТО) ИЛЈАДНИЦИ ГЛАДНИ НА РАБОТ НА СОЛЗИ ЧЕКАЛЕ ПАКЕТ СО ХРАНА ЗА ДА ИМААТ ШТО ДА ЈАДАТ ЗА ВЕЛИГДЕН: Морбидни слики од Америка го обиколуваат светот – банките на храна не можат да ПОМОГНАТ!

Меѓу 400 волонтери кои ја делеле храната имало и постари од 80. години… Десетина илјади луѓе чекале во автомобилите во Тексас на пакетите за итна помош што ги обезбедила банката за храна, затоа што за многумина ова е единствениот начин да се има нешто на маса за Велигден. „Возилата доаѓаа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ ВООДУШЕВИЛ СОПСТВЕНИЦИТЕ: Возач на курирска служба го пронашол и го вратил изгубеното куче!

Семејство од Колорадо е благодарно на возачот курирска служба за пронаоѓање и враќање на тригодишниот златен ретривер кој исчезнал минатата недела, а испораката на специјалната пратка била забележана од камера. “Ние правивме некои омашни поправки. Мајсторот излезе на ручек и ја затвори вратата. Ветрот ја отворил а нашиот пес Катчер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Камерата го снимила доставувачот кој со сите сили се труди да го достави пакетот: Погледнете ја неговата борба со „заледената“ патека!

Додека повеќето луѓе за време на празниците одмораат со своите семејства, има луѓе кои работат повеќе од кога било. Вработените во услугите за испорака се едни од нив. Луѓето со нетрпение ги исчекуваат подароци за своите најблиски и честопати немаат разбирање за луѓето што ги доставуваат. Овој доставувач е снимен …

Повеќе »

(ВИДЕО) На оваа среќничка Бил Гејтс и бил Таен Дедо Мраз: Еве што се’ добила во пакетот тежок 35. килограми!

Во наградната игра на интернет е одредено дека славниот милијардер ќе биде нејзин „Таен Дедо Мраз“. Добила подарок тежок 35. килограми кој ја воодушевил. Шелби од Мичиген е среќничката на која на интернетската наградна игра и се паднало милијардерот Бил Гејтс да и биде Таен Дедо Мраз, за што вели …

Повеќе »

(ВИДЕО+ ФОТО) НИКОГАШ НЕ СЕ ОТКАЖАЛА – СО ГОДИНИ ГО БАРАЛА СВОЕТО СЕМЕЈСТВО А ПОТОА СЕ СЛУЧИЛ СУДБИНСКИ ПРЕСВРТ: Еден пакет ја решил мистеријата и открила која е нејзината прва сосетка!

Хилари Харис (31), која била посвоена како бебе, седум години безуспешно трагала по биолошкото семејство, откако се здобила со документација за посвојувањето пред нејзиниот брак во 2012. година. Дознала дека нејзините биолошки родители биле се викаат Бони Карл и Вејн Клиус, а од придружната документација добила умреница од нејзиниот татко …

Повеќе »