Tag Archives: оштетувања

(ВИДЕО+ФОТО) Пристигнуваат првите снимки од силниот земјотрес во Италија, погледнете

Земјотрес со јачина од 5,7 степени е регистриран во ИТАЛИЈА во 7. часот и 7. минути. Iniziano a circolare le prime immagini dopo il terremoto di questa mattina, qui siamo ad #Ancona all'interno di un supermercato alla sua apertura #pesaroeurbino #earthquake#terremoto #italy pic.twitter.com/ogypPSYam0 — Marco Ferraglioni (@MFerraglioni) November 9, 2022 …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТ – Љубоморно момче ја полило со киселина и ја осакатил доживотно: Се венчале штом излегол од затвор!

Турчинката Берфин Озек (20) се омажила за мажот кој и фрлил киселина на лицето и ја осудил на доживотни тешки повреди и оштетен вид. Озек се омажила со Касим Озан Селтик (23) овој месец, две години откако тој ѝ фрлил хемикалија во лицето поради расправија, поради што Берфин целосно ослепела …

Повеќе »

Заклучоци на научниците по испитувањето на лузните на белите дробови од ковид

Одамна знаеме каква штета може да предизвика тешката форма на ковид-19 на белите дробови, но точните причини за овие промени сè уште се проучуваат. Во студијата што може да помогне во подобро лекување на заразените со коронавирус, научниците од Германија покажале дека Ковид-19 често е придружен со тешки лузни на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова се снимки од камерите за надзор на земјотресот во Мексико

Земјотрес со јачина од 7. степени според Рихтеровата скала ја погоди областа на 17. километри североисточно од Акапулко, во мексиканската држава Гереро. Тоа предизвикало тресење на зградите, а жителите истрчале по улиците. Медиумите јавуваат дека епицентарот бил во близина на популарно туристичко место и дека еден човек загинал кога врз …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДАЛИ БРЗИНАТА Е ПОВРЕДНА ОД ЖИВОТОТ? После ова видео два пати ќе размислите дали ќе возите со максимална брзина!

ПОЛИЦИЈА објавила видео од мотоциклист како вози по јавна сообраќајницасо екстремно пречекорување на брзината. Тој исто така ги снимил и своите страдања. Со првите потопли денови, многу мотоциклисти излегуваат на патот, а со нив расте и бројот на сообраќајни несреќи. За некои од нив се виновни и другите учесници во …

Повеќе »

(ФОТО) Нема да верувате што на себе има овој Nissan

Спортски Nissan добил бизарен товар што на него изгледа како паразит. Тешко е да се опише ситуацијата што е снимена и објавена на Reddit од еден корисник. Фотографија на спортски Nissan со необичен товар се појави во групата IdiotsinCars. Верувале или не, сопственикот на Nissan ставил возило UTV. Ако се …

Повеќе »