Tag Archives: оштетен авион

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН СУДАР НА РУСКИ АЕРОДРОМ: Цистерна удрила во „Ербас“ – избегната катастрофа!

Цистерна за гориво и авионот „Ербас А321“ се судриле на московскиот аеродром „Шереметјево“, а еден од вработените е повреден во инцидентот. Aeroflot Airbus A321 (VP-BAX) was seriously damaged while parking at Moscow-Sheremetyevo Intl AP (UUEE), Russia when a fuel tanker crashed underneath the nose. The driver cabin was demolished. The …

Повеќе »