Tag Archives: отстранети

(ВИДЕО+ФОТО) Куќињата на Бајден исфрлени од Белата куќа: Го нападнале обезбедувањето!

Американскиот претседател Џозеф Бајден своите две кучиња ги вратил во приватна резиденција во Вилмингтон, Делавер, по инцидентот во кој едно од кучињата гризнало член на обезбедувањето на Белата куќа.   View this post on Instagram   A post shared by First Lady Dr. Jill Biden (@flotus) Тригодишното куче Мејџор, помладо …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МЕГЗИТ ЈА ТРЕСЕ ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Музејот „Мадам Тисо“ ги отстранил Хари и Меган од кралското семејство!

Познатиот лондонски музеј „Мадам Тисо“ ги издвоил восочните фигури на принцот Хари и неговата сопруга Меган од други членови на кралското семејство, како одговор на соопштението на парот дека се повлекува од кралските должности. Музејот „Мадам Тисо“, кој изложува повеќе од 250. восочни фигури на познати личности, објавил дека принцот …

Повеќе »