Tag Archives: осум најдобри

Познати сите четвртфинални двојки на Мундијалот, Хрватска и Бразил го отвораат спектаклот

Познати се сите четвртфинални двојки на Мундијалот во Катар откако вчера се одиграа последните два осминафинални дуели, а љубителите на фудбалот дефинитивно ќе можат да уживаат во четири спектакуларни соочувања. Хрватска и Бразил го отвораат четвртфиналето со меч во петок од 16. часот. Хрватска се пласираше меѓу осумте најдобри по …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖИВАЊЕ ЗА ГЛЕДАЊЕ – Новак Ѓоковиќ експресно меѓу 8. најдобри во Астана

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на АТП турнирот во Астана бидејќи го совлада Ботик Ван Де Зандшулп во два сета со 6:3 и 6:1. Дуелот траеше само еден час и десет минути игра. Токму во периодот од денот кога треба да почнете да готвите ручек, Новак Ѓоковиќ го одигра вториот …

Повеќе »

Калин Ивановски, по поразот од Роденас, го заврши учеството на Вимблдон

За нашиот Калин се’ започна идеално. Првиот сет го доби си 6:3, но потоа во вториот потклекна и губеше 5:1. Сепак собра сили и стаса до тајбрејк, но Шпанецо беше поконцентриран и го освои вториот сет. Во третиоит Калин ги покажа своите квалитети но тоа не беше доволно за пласман …

Повеќе »

(ФОТО) Македонска гордост: Стефанија Гаштарска во руски „ФОРБС“ како дел од иднината на рускиот балет

Успесите кои Стефи ги постигна последните години, особено кога е во Русија , беше причина да биде дел од написот „Иднината на рускиот балет“ објавен во ФОРБС… Стефани е родена во балетско семејство. Но, нејзиниот пат до главните улоги во еден од најдобрите руски театри помина по стрмна патека. Затоа …

Повеќе »

УС Опен, ден I: Натпревари кои не смеат да се пропуштат!

Првите денови на Грен слем турнирот се секогаш посебно уживање, а овогодинешниот УС Опен ни даде голем број интересни натпревари. Од Артур Еш до теренот број 17, има многу нешта да се изберат, а првиот ден издвојуваме две машки и женски пресметки кои вреди да се погледнат, со уште неколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ без загубен сет до четирифиналето на Ролан Гарос

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Ролан Гарос. Ѓоковиќ лесно го совлада рускиот тенисер Карен Хачанов – 6:4, 6:3, 6:3. Натпреварот траеше 2 часа и 27 минути. We could watch this all day 👏@karenkhachanov #RolandGarros pic.twitter.com/XG7JlPZfQ3 — Roland-Garros (@rolandgarros) October 5, 2020 Сега е 4-1 …

Повеќе »