Tag Archives: осум навики

Зошто не сум среќен/на? Овие 8. негативни навики спречуваат позитивните работи да влезат во вашиот живот

Ако ги прашате повеќето луѓе што сакаат најмногу од животот, одговорот би бил да бидат среќни. Доволно едноставна цел, нели? Но, поради некоја причина, среќата е неостварлива за повеќето луѓе. Еве за што станува збор: Никој свесно не избира да биде несреќен, но може да си направите многу проблеми со …

Повеќе »

Осум навики на луѓето кои речиси никогаш не се разболуваат

Дали сте се запрашале што прават луѓето кои речиси никогаш не се разболуваат, ниту од сезонска настинка? Покрај генетиката која игра голема улога, сепак имунолошкиот систем е повеќе од генетика и е поврзан со животниот стил. Ова се навиките на луѓето кои ретко се разболуваат: Користете Витамин Ц Силниот имунолошки …

Повеќе »