Tag Archives: остатоци

Трикови да јадете здраво но не и скапо

Можеби не можете да си дозволите авокадо и семе од чиа секој ден, но во купот на нутриционистички трендови, многумина заборавија дека здравата исхрана не мора да биде скапа воопшто. Следете ги овие правила и дури значително ќе заштедите на храна. Изберете сезонско Сезонските овошја и зеленчуци се често посвежи, …

Повеќе »

(ФОТО) МИСТЕРИОЗНО ЖИВОТНО: Сите ја ОБЈАВУВААТ фотографијата настаната на Жабљак и се прашуваат „ШТО Е ОВА?“

Ова, во најмала рака, чудно животно е пронајдено на Жабљак. На Фејсбук се појави фотографија за која би рекле дека има остатоци од животно за кое никој не знае точно што е. Како што е напишано, фотографијата е направена на Жабљак. Нејзиниот скелет предизвикува сомнежи, сликата покажува дека има голема …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ’ ОБЈАВЕНО НА ТИК ТОК – ЗА ВРЕМЕ НА ПРОШЕТКА ТИНЕЈЏЕРИ НАШЛЕ СОМНИТЕЛЕН КУФЕР: Кога го отвориле веднаш повикале полиција!

Кога група тинејџери шетале по брегот на Сиетл, наишле на куфер, меѓутоа, не можеле ни да сонуваат дека внатре има остатоци, по што повикале полиција. Одвратното откритие е објавено и на платформата TikTok. Полицијата во Сиетл соопштила дека е пронајден куфер кој содржи човечки остатоци. „Нешто трауматично се случи што …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ што останува од автомобилот при судар со 75 км/час!

Брзината на движење е 75 километри на час. Познато е дека автомобилите се најслаби на удар од страна, кога патниците се заштитени само од страничните воздушни перничиња и структурата на вратата со дополнителни засилувања. Не е изненадувачки што дури и при пониски брзини, ваквите судари можат да завршат со сериозни …

Повеќе »