Tag Archives: оро

(ВИДЕО) СРАМНО – КРИТИКИ ЗА ТВИТЕР: Жена со големи гради не може ниту оро да игра!

Едно видео на Твитер предизвикало разни коментари околу една жена со поголеми гради и нејзиното играње оро… Е, сега , орото било малку побрзо па на дотичната госпоѓа градите „и летале лево – десно“ што на многумина не им се допаднало, но ги имало и оние кои едноставно ја подржале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сузана Гавазова ја крена на нозе публиката: „Македонско девојче“ ечеше во Турција!

Македонската пејачка Сузана Гавазова имаше настап во Турција, на кој според видеото кое таа го објави на социјалните мрежи, присуствувале голем број Македонци кои живеат во Турција. Таа приреди вечер за паметење на која се пееше од „Македонско девојче“ до „Павле ми пие“, а се вртеше и оро. Освен со …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕДЕ СКОПЈЕ: Распеани Јапонци и Јапонки играат оро на “Македонско девојче”!

Сеуште Скопје е интересен за странските туристи кои се чини дека при доаѓањето во нашата земја добро се „подготвуваат“ и со музички знаења… На социјалните мрежи се појави видео од распеани туристи од Јапонија, кои на плоштадот “Македонија” во Скопје играат оро на „Македонско девојче”. Видеото за кратко време стана …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нема да можете да се изнасмеете: На човекот едноставно му се игра!

Колку пати на некоја забава или свадба сме виделе луѓе кои уживаат во играњето…а врска нема со музиката која се слуша? На луѓето едноставно им се игра и тие го „тераат“ тоа што го умеат и знаат… За околината се смешни и „нејасни“, но нив им е убаво… Е, еден …

Повеќе »