Tag Archives: организатори

ВИДЕОТО Е ВИСТИНСКИ ХИТ – Погледнете ја најбизарната сцена во сезоната и изненадената реакција на Ферстапен кога дознал дека е шампион

Трката во Формула 1 за Големата награда на Јапонија во Сузука ни понуди една од најбизарните сцени во последните години во светот на спортот бидејќи Макс Ферстапен не знаеше дека е новиот шампион. Денеска, Ферстапен триумфираше над своите ривали во скратена верзија на трката при ужасни временски услови. Се очекуваше …

Повеќе »

(ФОТО) Го поддржува Путин и сите ја критикуваат затоа што дошла на фестивалот во Кан: „Снимив филм со Зеленски“

Една од најпознатите руски инфлуенсерки, Викторија Боња, завчера се појави на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал и покрај отворената поддршка за режимот на Путин. View this post on Instagram A post shared by VICTORIA BONYA (@victoriabonya) Иако пристапот на Русите до фестивалот беше ограничен, Боња сепак беше меѓу гостите, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не престануваат теориите за најчудната Евровизија до сега! Кому подарени поени, кому редослед, кому му помогна афера…

Фановите на Евровизија се согласуваат за една работа – по уште еден одржан натпревар, ова беше, според нив, еден од најчудните избори за песна на Европа, што ги поттикна теориите на заговор откако ЕБУ објави официјални податоци за настаните во Ротердам. Еднаш, многу одамна, Евровизија беше еден од најпрестижните музички …

Повеќе »