Tag Archives: опуштање

Напиток кој го поништува делувањето на алкохолот и ги опушта мускулите

Она што е зимница за нас, на Американците, Русите и Мексиканците, им е совршена придружба на жестоки, кратки пијалоци. Еден од најдобрите бармени во светот, Шанел Адамс, открива еден од интересните трендови за пиење течност, која во овие делови од нашата земја почесто е дел од зимницата, а не барската …

Повеќе »

Дали сте слушнале за ПРЕДИЗВИКОТ: 30 ДЕНА СРЕЌА? Сите што го пробале велат дека функционира!

Предизвик што секој може да го прифати. Во денешно време, сите се толку фокусирани на работа и обезбедување на семејството, што многумина дури и не успеваат да бидат, едноставно – среќни. Има толку многу формули и совети за среќен живот, но има малку време се да се примени. Затоа ви …

Повеќе »

7. работи што треба да ги направите ако цел на работа седите!

Редовното одење може да помогне во ублажување на симптомите на анксиозност и депресија. Одењето ви нуди придобивки за физичкото здравје, а во исто време ја подобрува вашата емоционална благосостојба. Долготрајното седење може да предизвика различни негативни последици по здравјето, вклучувајќи рак, срцеви заболувања… Неодамнешната студија објавена во списанието Sport Sciences …

Повеќе »

Овие намирници ќе ви помогнат да заспиете како бебе

Доволно сон е важно за функционирањето на вашиот имунолошки систем, но и на вашето расположение. И покрај тоа, повеќе од една третина од возрасните не спијат доволно или помалку од препорачаните седум часа на ноќта. За да си помогнете да се исклучите и да заспиете на време, обидете се да …

Повеќе »

Научете да се опуштите – прв чекор е да ги ЗАТВОРИТЕ ОЧИТЕ

Не можеме да ги избегнеме сите извори на стрес, но можеме да научиме како да се опуштиме. Без оглед на тоа колку сте сигурни дека можете да се справите со проблемите и грижите и дека секогаш ве води здравиот разум, докажано е дека стресот зема данок. Затоа е важно човекот …

Повеќе »

НЕ ТРЕБА ОПУШТАЊЕ – ВАКЦИНИТЕ НЕ ЗНАЧАТ НУЛА КОВИД: СЗО предупредува зошто вакцините нема да го елиминираат вирусот!

Појавата на поефикасни вакцини против ковид-19 и придружниот оптимизам не треба да дозволат да се спушти гардот и да следи опуштање, бидејќи тие нема да го елиминираат вирусот, предупредила Светската здравствена организација. „Вакцините не значат нулта ковид“, рекол Мајк Рајан, одговорен за итни ситуации во СЗО, и објаснил дека вакцините …

Повеќе »

(Фото галерија) Дивата станала „фармерка“: Малку сме шокирани со последните изданија на Џеј Ло на која очигледно и здодеал гламурозниот стил

Џенифер Лопез и Алекс Родригез буквално не се одделуваат еден од друг. Пензионираниот бејзбол играч и музичката дива и актерка последните денови се’ почесто можат да се видат на дневни и ноќни состаноци и деловни состаноци. Оваа 51-годишна жена секогаш го привлекува целото внимание и и’ завидуваат многу помлади жени. …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛ СЕКС СИМБОЛ – Денеска од неговото божествено тело нема ништо а сега се знае и зошто!

Ченинг Тејтум признал дека поради вишокот килограми нема да учествува во спектаклот „Magic Mike Live“. Холивудскиот актер Ченинг Тејтум порано воодушевуваше со своето вајано тело, привлекувајќи воздишки на жени и девојчиња ширум светот,мажите му завидуваа, особено по филмовите „Magic Mike“ во кои глуми, но тие денови изгледа дека се многу …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ОПУШТИЛ – ПОРАДИ СТОМАКОТ И ЧУДНАТА ФРИЗУРА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВ: Важел за најголем ЗАВОДНИК меѓу глумците а вака изгледа ДЕНЕС!

Шкотскиот заводник Џерард Батлер ги мамеше воздишките на жените ширум светот кога го покажа своето мускулесто тело на филм. Шкотскиот заводник се прослави со улогите во мјузиклот „Фантомот од операта“ и епскиот спектакл „300“ каде неговата улога како крал Леонид му подари долгогодишна наклонетост на понежниот пол, а тој стана …

Повеќе »