Tag Archives: омилен син

(ВИДЕО) ПРИНЦОТ ЕНДРЈ ГО ЗАБРЗАЛ ЗАМИНУВАЊЕТО НА КРАЛИЦАТА: Познато колку британската суверенка ќе биде уште на тронот и која титула ќе ја понесе принцот Чарлс!

Принцот Чарлс се состанал со принцот Ендрју во Сандригам за да разговараат за последиците од катастрофалното ТВ интервју на братот среде извештаите дека се подготвува да застане на чело на монархијата кога кралицата ќе наполни 95. години. Клучна улога на принцот од Велс во „повлекувањето“ на принцот Ендрју од јавниот …

Повеќе »