Tag Archives: омикрон

СИТЕ ПАЦИЕНТИ ИМАА НЕОБИЧНИ СИМПТОМИ: Исповед на јужноафриканска лекарка која прва укажала на новиот вид на ковид

Младите се жалеле на интензивен замор, а шестгодишно дете имало многу забрзан пулс. Сепак, сите брзо се опоравија. Јужноафриканската лекарка Анжелик Кочи, која прва ги предупреди властите во нејзината земја за појавата на нов вид на коронавирус кај пациентите, изјавила за „Дејли Телеграф“ дека симптомите на новиот вид, кој Светската …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО ЕВРОПА – Омикрон пристигнал во Германија и Чешка, Хрватска ги прекинала летовите со Африка

Омикрон, новооткриената варијанта на коронавирусот што вчера беше регистрирана во Европа, се заканува сериозно да ја загрози Европа. На европско тло го донеле патниците на двата авиони кои слетале во Холандија од Јужна Африка, а набргу потоа бил откриен и во Германија. Од таа причина, се’ повеќе земји одлучуваат да …

Повеќе »