Tag Archives: олимпијци

(ВИДЕО+ФОТО) Македонското знаме се развеа на отворањето на Олимписките игри во Токио

Мала но одбрана екипа, со македонското знаме, се појави на свеченото отворање на ЛОИ во Токио, Јапонија… Македонското знаме се развеа на свеченото отварање на 33. Олимписки игри кои денеска свечено беа отворени во Токио. Знаменосец на македонската делегација беше таеквондистот Дејан Георгиевски, крај кого се појави и Арбреша Реџепи, …

Повеќе »