Tag Archives: око

Кога имате чувство дека ОКОТО „ви игра“ знајте дека тоа НЕ СЕ ПОМЕСТУВА!

Еве што се случува тогаш со окото, и зошто чувствувате дека тоа „игра“. Скоро и да нема човек кој во животот не почувствувал благо треперење на окото, поради што чувствувал дека „игра“. Овие грчеви траат многу кратко, обично една минута или две, многу ретко подолго од тоа, и се случуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Славна актерка тврди: Поради тестирање за коронавирус, ми се јави чуден симптом

Актерката Хилари Даф со своите следбеници на Инстаграм сподели серија фотографии во кои се документира како нејзиното семејство ги поминало празниците, а многумина се изненадиле кога објавила фотографија од отечено око. „Одеднаш моето око почна да изгледаше чудно и ме болеше“, напишала таа. Потоа објаснила дека веднаш се упатила кон …

Повеќе »

(ФОТО) Бившиот дечко ја полил со киселина на денот кога брат и се убил: Денес изгледа фантастично!

На затворањето на филмскиот фестивал во Венеција сите погледи биле свртени кон Гесика Нотаро – поранешна манекенка и телевизиска sвезда, која го привлече вниманието во една необична златна креација. Можеби ќе ве изненади фактот што носи маска за око, но зад тоа стои тешка и не толку убава приказна што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фановите загрижени поради состојбата на тенисерот број еден во светот: „Што се случува со окото на Ѓоковиќ?“

Новак во текот на натпреварите не покажал дека има некаков проблем, а можеби станува и за некаков вид на посериозна повреда. Може да кажеме дека Новак Ѓоковиќ не се испоти толку многу, но сепак стигна до полуфиналето на АТП турнирот во Дубаи. Меѓутоа, постои една работа која особено ги загрижи …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез објавила фотографија од кревет со модринка на окото…

Пејачката Џенифер Лопез на Инстаграм загрижила бројни обожаватели откако објавила фотографија на која има покриена модринка на око… Американската пејачка и глумица, Џенифер Лопез (49) на Инстаграм ги шокирала фановите откако објавила вознемирувачка фотографија на која има покриена модринка на окото. На фотографијата пејачката лежи на креветот со превез и …

Повеќе »