Tag Archives: оздавени

МЗ: Регистрирани се 57. нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 – Пријавени се 2. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 704 тестови, а регистрирани се 57 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 39, Велес – 4, Куманово, Битола, Прилеп, Тетово, Кавадарци и Неготино – по 2, Радовиш и Штип – по 1. …

Повеќе »