Tag Archives: од дете

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација за борба против болеста. Актуелниот олимписки шампион, кој моментално се опоравува од тешката повреда и операција на скочниот зглоб, открил дека е дијабетичар од раното детство и боледува од дијабетес тип 1. „Како момче не …

Повеќе »

Како да одгледате милионер: Нека почне да работи од детство а причината е ЛОГИЧНА!

Милионер ги советува родителите како да ги научат децата да работат и да бидат амбициозни. Фактот дека не станавте милионер поради којзнае која причина не значи дека тоа нема да биде вашиот наследник, иако сте убедени дека „гранките не паѓаат далеку од трупецот“. Сепак, нема причина вашето дете да не …

Повеќе »