Tag Archives: одмазда

(ВИДЕО+ФОТО)Шакира и Пике денеска слават роденден: Пејачката подготвува невиден подарок

Светски популарната пејачка, а може да се каже и танчерка, денеска слави роденден! Интересен податок е дека нејзиниот поранешен партнер, Жерар Пике, слави роденден на истиот ден. Веќе неколку дена се шушка дека е подготвен подарок за одмазда. Како што пренесуваат светските медиуми, Шакира подготвува уште една одмазда за популарниот …

Повеќе »

(ФОТО) КОНТРОВЕРЗИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ – ТОА БИЛА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА: Елизабет и Чарлс НЕ ЈА ОСТВАРИЛЕ, а ОВА може да биде нејзината ОДМАЗДА ОД ГРОБОТ

Принцезата Дијана или „Народната принцеза“, како што многумина ја нарекуваа, е една од оние кои никогаш нема да бидат заборавени, а се уште има приказни за нејзините интервјуа, хуманитарната работа и околностите на нејзината трагична смрт. Лејди Ди беше посебна и во воспитувањето на нејзините синови, принцовите Вилијам и Хари, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОЗНАЛА ДЕКА ДЕЧКО И ВЕЌЕ ИМА ИМА ДЕВОЈКА, ПА БРУТАЛНО МУ СЕ ОДМАЗДИЛА: Поради нејзиниот потег „горат“ социјалните мрежи!

Дали е ова најлудата одмазда досега? Сознанието дека трето лице е присутно во нивната врска предизвикало неверојатен гнев кај неа. Клариса, корисничка на платформата TikTok, открила дека момчето со кое се гледа всушност има девојка. Таа на оваа социјална мрежа објавила што и се случило, но го споделила и генијалниот …

Повеќе »

(ФОТО) Поради ОДМАЗДА на поранешното момче, таа се решила на ОВОЈ чекор и сега конечно ужива во животот!

Ники Мисурели екстремно му се одмаздила на бившиот партнер откако тој и рекол дека нема да може да го издржи големото патување со мотор. Нејзиното поранешно момче планирало „патување за момчиња“ од САД во Аргентина и таа очајно сакала да му се придружи. Таа за „Independent“ изјавила дека ја одбил …

Повеќе »

Причини поради кои мажите ги изневеруваат совршените жени

Сте слушнале и веројатно сте виделе десетици пати: жена полна со љубов, која направила сè совршено, не може да разбере зошто нејзиниот сопруг ја изневерил. Чувствува дека направила се како што треба, дека ги земала предвид потребите на својот сопруг, па дури и ги ставила пред своите. Можеби се откажала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНО – ДОБИЛА „УБАВ“ ПОДАРОК ЗА 18. ГОДИНИ БРАК: Се вратила од службено патување и затекнала ПРАЗЕН СТАН без сопругот кој и направил многу ГРДА РАБОТА!

Американката Порша Мур Росмон (34) од Нешвил ја дочекал ладен туш на враќањето од службено патување од Лас Вегас. Сопругот по 18 години брак ја напуштил и и’ го испразнил речиси целиот стан. „После 18 години, ме оставаш вака? Се што имам сум јас, и јас сум во ред со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мажот ја измамувал со сосетката а потоа му подготвила брутална освета!

Откако дознала дека сопругот ја изневерува, таа решила да му се одмазди Андреа Овен, се соочила со најголемиот кошмар за секоја жена, а тоа е дека нејзиниот сопруг ја изневерува со првата сосетка која останала бремена. Оваа измама се случила пред 15. години, а таа решила да не седи со …

Повеќе »